pl
en

Aktualności

 Drukuj
2022-01-11

Konferencja na temat przyszłości Europy "Conference on the Future of Europe: Panel on Climate change, environment / Health delivers recommendations", 7-9 stycznia 2022, Natolin, Warszawa

Gospodarzem prac Panelu, który spotkał się po raz trzeci i ostatni, było Kolegium Europejskie w Natolinie k. Warszawy a sesje plenarne w dniach 7 i 9 stycznia 2022 r. odbyły się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Wydarzenie zgromadziło (osobiście i w trybie zdalnym) 200 obywateli wszystkich państw członkowskich Europy w różnym wieku. Uczestnicy przyjęli 51 zaleceń dotyczących wyzwań, z którymi musi się zmierzyć w przyszłości Europa w odniesieniu do klimatu, środowiska i zdrowia. Rekomendacje Panelistów wynikają z ich wcześniejszych prac z dwóch sesji, które odbyły się w Strasburg w dniach 1-3 października 2021 r. oraz w Internecie w dniach 19-21 listopada 2021 r. i skupiają się wokół następujących tematów: lepsze modele życia; ochrona naszego środowiska i naszego zdrowia; przekierowanie naszej gospodarki i konsumpcji w kierunku zrównoważonego społeczeństwa troszczącego się o wszystkich.

Więcej informacji: https://futureu.europa.eu/assemblies/citizens-panels/f/300/?locale=en